Меню купить цветы Харьков - VIAFLOR
$
0
Які рослини продовжують рости під снігом

Які рослини продовжують рости під снігом

Ми звикли вважати, що зима - час спокою і міцного сну для рослин. Але чи так це? Чи завжди припиняється життя трав і квітів під сніговою ковдрою? Зрозуміло, у більшості низькорослих представників флори восени надземна частина в'яне і повністю відмирає, але є і такі, у яких протягом усієї зими зберігаються зелені стеблинки і листочки. Завжди зеленими залишаються мохи та лишайники, їм не страшні ні морози, ні посуха. Ростуть під снігом гриби трутовики. Зеленіють озимі культури.Часто можна спостерігати, як серед теплої зими і снігу, немов у казці, стеляться величезні поля з соковитою яскравою зеленню.
Зеленими залишаються під снігом вічнозелені і зимовозелені рослини. До вічнозелених відносяться брусниця, вероніка лікарська, журавлина, суниця, зеленчук, копитняк європейський, осока, грушанка. Як правило, всі вони знаходяться в стані спокою і мирно сплять.

Тим не менш, багато рослин продовжують розвиватися під снігом. У них не тільки зберігаються старі, а й відростають нові листочки, з'являються бутони. Вони ростуть під снігом, а як тільки починає танути зимовий покрив, пробиваються назовні і, гріючись під променями сонечка, починають цвісти. Одним з таких рослин є пролісок. Назва говорить сама за себе. Ніжні блакитні і білі квіточки можна зустріти вже ранньою весною на проталінках, а росли і формувалися вони, звичайно ж, під снігом. До речі, всі рослини, які починають розвиватися під сніговим покривом, а в перші теплі деньки готові до цвітіння, також прийнято називати пролісками. На узліссях лісу, на південних схилах пагорбів з'являється ранньою весною сон-трава. Серед підталого снігу розкриваються блідо-жовті і фіолетові бутони, підставляючи сонечку свої пелюстки і тичинки. Прикрашають лісовий килим оксамитові баранчики і гостролиста гусяча цибуля, білі квіточки Анемони (анемони дубравной), різні види хохлаток. У наших садах теж повно рослин, які виросли і зміцніли за зиму. Немов яскраві ліхтарики горять серед залишків снігу крокуси, мускарі, примули і проліски.
Всі ці дивовижні рослини пробиваються з-під землі і починають своє зростання взимку, під снігом, а з настанням тепла зацвітають, дають насіння, після чого надовго засипають. Їх не відшукаєш влітку і восени, тому що надземна частина повністю відмирає. А ось бульби, цибулини, кореневища продовжують жити, зберігаючи накопичені поживні речовини. Завдяки їм, а також сніжному покриву і процесу дихання рослин, вони відмінно переносять морози і починають в зимовий період свій розвиток. Важливо, що вони активно п'ють корисну талу воду, яка допомагає засвоюватися накопиченим з літа поживним речовинам і прискорює їх зростання. Звичайно, необхідною умовою є наявність хорошого снігового шару. Малосніжні зими можуть обернутися катастрофою для багатьох представників флори. Хоча слід знати і про те, що для подібних рослин необхідний процес охолодження, після якого вони цвітуть більш активно.

Існує версія, що ранні первоцвіти прийшли до нас з Льодовикового періоду. Це підтверджується тим фактом, що всі високогірні рослини формуються під снігом і, по суті, є пролісками. Виходить, що дивовижні вісники весни пройшли через тисячоліття, зуміли адаптуватися до сучасних умов, і сьогодні продовжують жити і радувати нас. Отже, борг людства полягає в тому, щоб зберегти цю красу для наступних поколінь.

Автор: Roman Oleksiienko

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

Мы принимаем:
© ViaFlor, 2020
ФОП: Олексiєнко Р.В.
Код ЄДРПОУ: 3100507115
Контакты
tel. +38 (067) 678 61 23
tel. +38 (093) 029 69 58
e-mail info@viaflor.com.ua
Служба доставки квітів в Харкові
+38 (099) 63 92 621
+38 (067) 67 86 123
+38 (093) 02 96 958
Товар добавлен в корзину!